Utställare

A: ENTRÉHALLEN

1. Anders Persson
2. UKM Region Värmland
3. Karnstedts förlag
4. Arbetarskrivare
5. Förlag JRBok
6. Karlstad spelkulturförening
7. Värmlandsteatern
8. Nära mat för många gäster / Storkökens kockar
9. Mats Uddin
10. Inga-Britta Sundqvist
11. Cissi Leibring och Michael Finsberg
12. Sahlströmsgårdens vänner
13. Studieförbundet Vuxenskolan
14. David Liljemark
15. Japansk skönlitteratur
16. Lars Nordström
17. Mona Risberg
18. Folkhögskolor i Värmland
19. Gunnel Axelsson och Christina Malmén
20. Heidruns förlag
21. Annika Eriksdotter
22. Jämställdhetsbutiken
23. Karlstads universitet
24. Aline Gladh
25. Gretchen förlag
26. Antikvariat Bokbob
27. bild, text & form
28. Gunhild Hernström och Berit Juhl
29. Fotoprocess
30. Karlstad FN-förening
31. Isaberg förlag
32. Region Värmland, Värmlandsarkiv
33. Bernt-Olov Andersson
34. Pia och HG Storm
35. Karlstads tjejjour
36. Ylva Berg-Bohman
37. Jan Warnqvist
40. Bengt Enehammar Jehovas vittnen
41. Dags att ta Gustaf Fröding på allvar
42. Novellix
43. Maria Wälsäter / Teresa Thurell
44. Geijersamfundet / Geijerskolan
45. Bernhards förlag
46. Mats Johansson
47. Mikael Skalstad
48. IOGT-NTO Värmlands distrikt
49. Idus förlag
50. Hans Westlund w-art
51. Mediecenter Värmland
52. Leif Jacobsen / Mats Lerneby
53. Värmländsk kultur
54. Eva Sanner
55. Stiftshistoriska sällskapet i Karlstad
56. NWT och VF
57. Studiefrämjandet Örebro-Värmland
58. Gustaf Fröding-sällskapet
59. The dark north
60. Glimmergummans förlag
61. Värmländska författarsällskapet
62. Sarah Théveny
63. Värmländska akademien
64. Animationsworkshop
65. Verbal förlag
66. Medborgarskolan
67. Skaparverkstad
68. Värmlands museiförening
69. Föreningen Norden i Värmlands distrikt
70. Votum förlag / Speja förlag
71. Framtidsfrön
72. Karina Johansson
73. Leif Mannerströms värld
74. Selma Lagerlöf-sällskapet
75. Pug förlag och Stefan Holm
76. Föreningen Värmlandslitteratur
77. Margareta Iwald
78. Birgitta Renström Linde, Bokhulda
79. Karlstads hembygdsförening
80. Lottas text och skrift
81. Eva Alderborn production och Eva-Maria Hedi
82. Röda Korset Karlstad
83. Martin Bärjed
84. Triquetra-Return AB
85. Bjarne Persson
86. Karlstads humanistiska förening
87. Robert Warholm
88. Malin Edgren
89. Lars-Arne Sjöberg
90. Heidi Roslund
91. Kleynes antikvariat
92. Värmländska Tegnérsällskapet
93. Mårbacka minnesgård
94. Göran Bryntesson / Urban Andersson
95. Anna Planting-Gyllenbåga
96. Lars GM Lindgren
97. Anders Nilsson
98. Kulturvetarprogrammet
99. Gunnar Bengtsson
100. Göran Odhner

Hallkarta 2018

 

Tema av Anders Norén